صفحه اصلي > واحدها 
 
واحدهای مرکز فناوری اطلاعات

زیرساخت و شبکه دانشگاه

تحليل، طراحي، توسعه و پشتيباني زیرساخت داده ای (اينترنت - اينترانت) و شبکه پردیس (Campus LAN) دانشگاه از وظایف این واحد به شمار می رود. مجموعه دانشگاه دارای ۵ بلوک اداری، یک ساختمان آموزش و ۴ بلوک خوابگاه دانشجویی می باشد که بلوکهای اداری و ساختمان آموزش دارای نزدیک به ۶۰۰ نود فعال شبکه می باشند. بخش عمده ای از شبکه دانشگاه بر بستر سرویس ها و نرم افزارهای متن باز (open source) مانند FreeBSD طراحی و پیاده سازی شده است. از مهمترین ویژگی های برتر سیستم عامل های تحت یونیکس  (Unix-like operating system) می توان به پایداری، امنيت و قابلیت اطمینان این گونه سیستم ها اشاره کرد.

 

نرم افزار 

تحلیل، توسعه و پشتیبانی نرم افزارهای مورد نیاز و اتوماسیون فرایندهای اجرایی دانشگاه از وظایف این واحد می باشد.

 

وب سایت

وب سایت  از مهمترین ابزار معرفی بخش های مختلف دانشگاه، ارائه قابلیت ها و توانمندی ها، گزارش فعالیت های دانشگاه از جنبه های مختلف و ارائه خدمات به کاربران به صورت مجازی می باشد. وب سایت اصلی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و زیر مجموعه های آن شامل وب سایت دانشگاه (www.kgut.ac.ir)، پژوهشگاه (www.icst.ac.ir) و پارک علم و فناوری (www.kermanstp.ir) می باشد. معرفی دانشگاه و زیرمجموعه های آن، معاونت ها، دانشکده ها، اطلاعات همایش ها، پروفایل اعضای هیات علمی، اخبار و اطلاعیه ها و آرشیو فایل از مهمترین بخش های پرتال می باشد.

 

پشتیبانی فنی 

مجموعه دانشگاه دارای حدود۵۰۰ کامپیوتر جهت استفاده دانشجویان در سایت دانشجویی و خوابگاه ها، اعضای هیات علمی و کارمندان می باشد. کلیه خدمات پشتیبانی سخت افزاری، نرم افزاری و شبکه این سیستم ها توسط واحد سخت افزار و پشتیبانی انجام می شود.